OCT 29

Czym przyciąga Grecja na wakacje?
Opublikowany przez: Janusz Pająk | Tagi: turystyka, wyprawy, urlop | Data: 2016-09-10

Czym przyciąga Grecja na wakacje - pogoda, zabytki, popularne wyspy czy miejsca na kontynencie

Grecja to niezwykle piękny kraj, który kusi nie tylko wspaniałymi miastami, tajemniczymi zabytkami sprzed tysiącami lat, lecz również popularnymi wyspami pełnymi słońca, boskich krajobrazów oraz cudownej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a różnorodność oraz wspaniała pogoda pozwalają na wypoczynek pełen atrakcji i idealnie taki, jaki sobie można tylko wymarzyć. Dodatkowym atutem są ceny, które kuszą, bowiem należą do najniższych spośród europejskich destynacji. Oczywiście, w Internecie np. na dlaczegogrecja.pl można znaleźć dużo ciekawostek o tym pięknym, starożytnym kraju, jednak nie oddaje to w pełni czaru Grecji...

Popularne wyspy, zapierające dech w piersiach krajobrazy, czyli greckie szczęście

Spośród pięknych greckich wysepek niewątpliwie można wybierać, zwłaszcza iż każda z nich jest wyjątkowa, ma swoje atuty i kusi widokami oraz rajskim wybrzeżem. Charakteryzując jednak swoje potrzeby nieco bardziej konkretnie uda się dopasować właśnie takie miejsce na wakacje, które będzie spełniało wszystkie niemal oczekiwania.
Najlepszą wyspą na zabawę do białego rana jest Mykonos, bowiem oprócz cudownych krajobrazów, rajskich plaż i ciekawej architektury można tutaj imprezować od zmierzchu do świtu. Co roku wyspę tę odwiedza ponad dwa miliony turystów, więc można tu się spodziewać naprawdę dzikiej imprezy. Spokojniejszym miejscem i bardziej tajemniczym jest prawie niezamieszkała wysepka Farmakonisi, bowiem żyje tutaj jedynie 70 osób. Dzikość i niezwykłość tego miejsca fascynuje, podobnie jak krajobrazy, w większości skaliste niezwykłej Santorini. Co przyciąga turystów do tego zakątka świata? Przede wszystkim piękno, widoki zapierające dech w piersiach i niezwykła historia, która na długo pozostanie w pamięci.

Cuda Grecji Kontynentalnej - róg obfitości, który nie ma końca

Grecja prócz niezwykłości swoich wyspa posiada także liczne perełki, które znajdują się na kontynencie. To tutaj bowiem można odnaleźć najdłuższe plaże i najpiękniejsze plaże w całej Europie, liczne skarby natury i zabytki opowiadające o początkach dziejów świata. Na turystów czekają Delfy pełne zjawisk archeologicznych, ze Świątynią Apollina i budowlą Tolos, znane na całym świecie Ateny - stolica Grecji z Olimpiejonem, kościołami bizantyjskimi czy Partenonem, a także Meteory wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To jednak dopiero początek skarbów, które można tutaj zobaczyć, bowiem Grecja kontynentalna posiada ich całe mnóstwo. Mnogość miast, małych miasteczek, dzikich plaż i ciekawych miejsc urzeka i fascynuje, a nastawienie mieszkańców sprawia, że samemu zaczyna się bardziej korzystać z życia i cieszyć jego pięknem, smakiem i możliwościami.

Grecja przyciąga turystów z wszystkich stron świata przede wszystkim swoją obfitością. To kraj pełen piękna, smaku i radości, a mnogość zabytków, długich, niesamowicie urzekających plaż i tajemniczych miejsc sprawia, że chce się tutaj wracać po więcej. Kraj ten kojarzy się ze słońcem, pyszną kuchnią, tańcem i pełnym uśmiechu podejściem do życia, dzięki czemu można się zdystansować do swoich problemów i niczym Grek po prostu radośnie odłożyć je na później lub pozwolić, by same się rozwiązały.

Fotografie:

turystyka

wyprawy

urlop

Twój komentarz