OCT 29

Optymalizacja podatkowa - AW-Offshore
Opublikowany przez: Patryk Dawicki | Tagi: turystyka, wycieczki, wyprawy | Data: 2016-03-13

Czy słyszałeś kiedyś takie pojęcie jak optymalizacja podatkowa? Brzmi dosyć tajemniczo, aczkolwiek nie jest to czarna magia.

Procesami optymalizacji zajmują się wyszkoleni do tego specjaliści po kierunkach takich jak ekonomia przedsiębiorstw, czy finanse i rachunkowość.

Wyemigruj z firmą do raju podatkowego Na całym świecie istnieją liczne raje podatkowe, które oferują swój szeroki wachlarz usług mniej lub bardziej zamożnym klientom, którzy są skorzy zapłacić naprawdę spore sumy tylko po to, aby uniknąć płacenia podatków w krajach macierzystych. Z punktu widzenia rachunku ekonomicznego i tak im się to opłaca, gdyż specjaliści znają takie procedury i sposoby uniknięcia płacenia podatku, że podatek ten często jest bliski zeru. Państwami, które można określić mianem raju podatkowego, są między innymi Cypr czy Luksemburg. W krajach tych działają specjalne kancelarie podatkowe i prawnicze wyspecjalizowane tylko w tej jednej dziedzinie, to jest w dziedzinie optymalizacji podatkowej Aby operacja optymalizacji była udana, należy wprowadzić tzw. planowanie podatkowe.

Czym jest planowanie podatkowe
W skrócie polega ona na podjęciu odpowiednich przedsięwzięć punkt po punkcie, które w końcowym rezultacie prowadzą do uzyskania obniżenia podatków, czy też odroczenia ich płatności w czasie. Dla wykształconych specjalistów, zaprawionych w bojach i znających wszystkie niuanse rachunkowości międzynarodowej proces ten wydaje się być niezmiernie łatwy. Dlatego warto korzystać z ich fachowej pomocy. Samodzielnie, ze względu na zawiłość prawa podatkowego, nie jesteśmy w stanie sobie poradzić ze skuteczną optymalizacją, bez narażania się na nieprzyjemności związane z wezwaniami z urzędów skarbowych, liczy się wiedza.

Fotografie:

turystyka

wycieczki

wyprawy

Twój komentarz