OCT 29

Zwiedzanie Moskwy
Opublikowany przez: Blooms | Tagi: podróże, wyprawy, wakacje, rosja, azja, wschód | Data: 2015-08-27

Moskwa to miasto wielokulturowe.

Wielu osobom zwiedzanie Moskwy kojarzy się z dużym wysiłkiem, jest to wszak miasto moloch, którego zalety trudno dostrzec w ciągu dwudniowej wycieczki. Dlatego wybierając się w podróż do Rosji, trzeba zarezerwować sobie trochę czasu na zwiedzanie właśnie samej Moskwy. Dobrze jest wynająć przewodnika przechadzającego się na co dzień po Moskwie i oprowadzającego Polaków po najciekawszych miejscach - takich polskojęzycznych przewodników w Moskwie jest wbrew pozorom naprawdę dużo.

Od czego zacząć zwiedzanie Moskwy? Pierwszym naszym przystankiem może być na przykład Plac Czerwony. To właśnie na Placu Czerwonym najczęściej ustawiają się dziennikarze ze swoimi kamerami, dlatego to właśnie z nim Polacy najczęściej kojarzą Moskwę. Na Placu Czerwonym usytuowany jest na przykład Kreml, który obecnie jest siedzibą rosyjskiego rządu. Zwiedzanie Kremla możliwe jest przez cały tydzień, wejście jest płatne. Kreml otoczony jest wielkim murem, którego długość szacowana jest na ponad 2 tyś metrów. Aby zwiedzić Kreml, należy przejść przez bramę usytuowaną w Wieży Kutafia, Wieżę Trocką oraz przez bramę Borowicką. Co ważne, aby zwiedzić Kreml, trzeba zostawić wcześniej w przechowalni wszelkie bagaże.

Jednakże Moskwa to dużo więcej niż tylko Plac Czerwony. Niezliczone zabytki Moskwy dobrze jest zwiedzać dopiero po tym jak poczytamy dużo o tym kraju. Warto przygotować się merytorycznie do wycieczki do Moskwy, aby wiedzieć więcej oraz aby na miejscu dostrzec nieco więcej.

Poza zabytkami, w Moskwie warto obejrzeć na przykład metro - jest ono imponujące, ogromne i kryje w sobie wiele legend. Wiele o moskiewskim metrze napisała Barbara Włodarczyk, polska reporterka mieszkająca w Rosji od lat. Jest to jedyne chyba na świecie metro, którego korytarze ozdobione są wielkimi żyrandolami.

UWAGA! Są jeszcze miejsca na wyprawę do Moskwy i Petersburga śladami Piotra Wielkiego. Szczegóły i zapisy na stronie: https://exorientelux.pl/wycieczka/moskwa-i-petersburg/.

Fotografie:

podróże

wyprawy

wakacje

rosja

azja

wschód

Twój komentarz